0
Your Cart
No products in the cart.
photo 1675689009385 ea8959623bd4 scaled

Ankara Çıkışlı Günübirlik Amasra Turu

Merhaba sevgili gezginler! Bugün sizlere Ankara çıkışlı günübirlik Amasra turundan bahsetmek istiyorum. Amasra, Karadeniz’in incisi olarak bilinen ve her yıl birçok turistin uğrak noktası olan muhteşem bir şehir. Eğer siz de doğayla iç içe bir tatil arıyorsanız, Amasra tam size göre!

Tura erken saatlerde Ankara’dan hareket ediyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürüyor ve bu süre boyunca muhteşem Karadeniz manzarası eşliğinde keyifli bir yolculuk yapıyoruz. Amasra’ya vardığımızda öncelikle şehir merkezinde yer alan tarihi Amasra Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Bu tarihi kale, Bizans dönemine kadar uzanan bir geçmişe sahip ve muhteşem bir manzaraya sahip.

Amasra’da yapabileceğiniz bir diğer etkinlik ise Amasra Tekne Turu. Bu turda Amasra koylarını keşfedecek, turkuaz renkli denizin tadını çıkaracaksınız. Ayrıca teknede yapılan balık partisiyle de hem eğlenip hem de lezzetli bir balık yemeği yiyebilirsiniz. Yorucu bir günün ardından, Amasra’nın meşhur balık restoranlarında Karadeniz’in taze ve lezzetli balıklarını deneyebilirsiniz.

Amasra’da gezilecek bir diğer önemli nokta ise Gideros Koyu. Bu koyda tertemiz bir deniz ve eşsiz bir doğa manzarası sizi bekliyor. Denizde yüzmek isterseniz, burası tam anlamıyla bir cennet. Ayrıca çevredeki ormanlık alanlarda yürüyüş yapabilir ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Amasra turumuz boyunca unutulmaz anılar biriktireceksiniz. Muhteşem doğası, tarihi dokusu ve lezzetli yemekleriyle Amasra, kesinlikle görülmeye değer bir şehir. Eğer siz de bu güzel şehri keşfetmek isterseniz, Ankara çıkışlı günübirlik Amasra turuna katılabilirsiniz. Unutmayın, doğa her zaman bizi mutlu eder!

Amasra
Karadeniz İncisi

Amasra

Hızlı rezervasyon

Bir Uzmanla Konuşun